Aktivity a okolie

Čunovské jazero a okolie

Aktivity a okolie

Ponteo Activity Park sa nachádza v mestskej časti Bratislava Rusovce, na pomedzí rakúsko-slovensko-maďarských hraníc, len 15 minút autom z centra Bratislavy.

Ponteo Activity Park leží v srdci prírodnej rezervácie Ostrovné lúčky a CHKO Dunajské luhy a vďaka zaujímavým prírodným výtvorom, Rusoveckému jazeru a Rusoveckému ramenu, sú Rusovce vyhľadávanou rekreačnou lokalitou. V roku 1990 boli vyhlásené za pamiatkovú zónu.

 


Cykloturistika a okolie Pontea

Cyklistika

Okolie hotela Ponteo je obľúbené miesto pre priaznivcov cykloturistiky. Z hotela Ponteo sa jednoducho napojíte na cyklotrasy vedúce až do centra Bratislavy alebo do okolitých štátov Rakúsko a Maďarsko, ktoré sú známe svojou kvalitnou sieťou cyklotrás.
Viac o cyklotrasách v Bratislave a v okolí Rusoviec

Ponteo Run a okolie

Beh

Milovníci behu môžu priamo z hotela Ponteo vybehnúť do okolitej prírody, zašportovať si a zároveň objaviť krásy prírodnej rezervácie Ostrovné lúčky a CHKO Dunajské luhy alebo sa napojiť na Dunajskú hrádzu.

Vyskúšajte bežecké trate v okolí hotela Ponteo.

In-line korćuľovanie a oolie Pontea

In-line korčuľovanie

Hotel Ponteo sa nachádza len pár minút od populárnej Dunajskej hrádze obľúbenej u všetkých priaznivcov in-line korčuľovania, behu a cyklistiky.

 

Rusovský lesopar

Rusovský lesopark

V bezprostrednej blízkosti hotela Ponteo nájdete rozľahlý Rusovský lesopark  , ktorý sa tiahne okolo Rusovského mŕtveho ramena až k  Rusovskému kaštielu a jeho záhradám.
Park je ideálny nielen pre aktívnych či amatérskych bežcov, ale aj všetkých milovníkov prechádzok vo voňavej prírode.

Malé Čunovské jazero a okolie Pontea

Jazerá

Čunovské  a Rusovské jazerá sú považované za najkrajšie jazerá v Bratislave a okolí. Sú súčasťou prírodnej rezervácie Ostrovné lúčky a tiež CHKO Dunajské luhy. Popri jazerách vedie turistický chodník, ktorým sa môžete pohodlne dostať z Čunova až do Rusoviec a cestou navštíviť Hotel Ponteo.

Termálne kúpele

Termálne kúpele

Termálne kúpele v Mosonmagyaróvár sú obľúbená destinácia turistov nielen zo Slovenska. Svojou kvalitou sa termálna voda zaraďuje medzi 5 najúčinnejších liečivých vôd v Európe. Jej blahodarné účinky oceníte pri chorobách pohybového ústrojenstva, chronických chorobách dýchacích ciest ako aj chorobách žalúdka a čriev.

Divoká voda Čunovo

Areál Divoká voda

Len pár kilometrov od Rusoviec, v Areáli Divokej Vody Čunovo , si môžete užiť kopec adrenalínovej zábavy pri raftingu, surfingu, hydrospeede, jazde na vodnom skútri, wakeboarde, vodných lyžiach a mnohých ďalších aktivitách.

Action park Čunovo

Action park Čunovo

 Netradičné outdoorovové a športové aktivity na vás čakajú aj v neďalekom Action Parku Čunovo. Lanové centrum, obria hojdačka, paintball, lukostreľba, ihriská a ďalšie atrakcie sú zárukou skvelého aktívneho relaxu.

Märchenpark

 Märchenpark

 Märchenpark  je najväčším zábavným parkom v Rakúsku a je cieľom mnohých rodinných výletov. Vyhľadávajú ho obzvlášť rodiny s deťmi, no pokojne sa tu môžu prísť zabaviť aj dospelí bez detí.

Rusovský kaštieľ, okolie Pontea

Rusovský kaštieľ

Kaštieľ patrí k najvýznamnejším historickým pamiatkam Rusoviec. Dnešný vzhľad dostal Rusovský kaštieľ za panstva grófa Emanuela Zichy-Ferraris. Je postavený v novogotickom štýle a jeho okolie tvorí zaujímavá anglická záhrada.
Reportáž o Rusovskom kaštieli.

Gerulata, okolie Pontea

 Gerulata

 Gerulata bol rímsky vojenský tábor, ktorý stál na území dnešných Rusoviec. Bol postavený v 2. storočí a bol súčasťou rímskej provincie Panónia.  Zvyšky tábora sú dnes zrekonštruované a areál slúži ako múzeum archeologických nálezov zo Slovenska a Rímskej ríše.

Danubiana, okolie Pontea

Danubiana

Jedno z najmladších európskych múzeí moderného umenia Danubiana Meulensteen Art Museum nájdete necelých 5 km južne od Ponteo Activity Park. Na prízemí sa nachádza predajná galéria súčasného umenia, Veľká sála na poschodí je určená na prezentáciu diel svetových umelcov.

Bratislava

Bratislava

Bratislava je najnavštevovanejšia turistická destinácia Slovenska. Okrem historických pamiatok, múzeí alebo divadiel si tu môžete vychutnať aj plavbu loďou po Dunaji, cestu lanovkou k panoramatickej reštaurácii, skok z mosta na lane alebo zábavu v protiatómovom bunkri.

Viedeň

Viedeň

Metropola  Viedeň je jednou z najobľubenejších destinácií turistov z celého sveta.

Imponujúca ponuka kultúrnych podujatí, nádherná architektúra a viedenský zmysel pre pohodu rozdelenú medzi viechu a kaviareň sú dôvodom, prečo svet Viedeň vyhľadáva.

 


Miesto, ktoré vám ostane v srdci.

Ponte znamená v latinčine most, spojenie. V Ponteo Activity Park sa v jedinečnej forme spája mesto s prírodou, práca so zábavou, aktivita s relaxom. Je to však predovšetkým miesto, ktoré spája ľudí - rodinu, priateľov, susedov a kolegov.

Chce to len raz prísť a zažiť.